Загальні положення 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФОНД ПІДТРИМКИ МОЛОДІ ТА КУЛЬТУРИ «ДОБРОДІЙ»  є неприбуткове, самостійне, добровільне, самоврядне громадське об’єднання, яке об’єднує громадян України, громадян інших держав та осіб без громадянства, батьків інвалідів та дітей – інвалідів, фахівців, чия діяльність пов’язана із захистом прав, реабілітацією та соціальною адаптацією таких дітей.

Повне найменування: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФОНД ПІДТРИМКИ МОЛОДІ ТА КУЛЬТУРИ «ДОБРОДІЙ»

Скорочене найменування: ГО «ФПМК «Добродій».

Громадська організація створена рішенням виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області від 28.02.1995 р. № 1 354 120 0000 000761.

Будує свою роботу на демократичних засадах. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про громадські об’єднання», іншими нормативно – правовими актами.

ГО - юридична особа, є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку. Здійснює свою діяльність на принципах добровільності, самоврядності, вільного вибору території, рівності перед законом, відсутності майнового інтересу членів, прозорості, відкритості та публічності.

Мета та напрями діяльності

Головною метою діяльності Фонду є розробка та втілення в життя окремих заходів, проектів та програм, спрямованих на захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів інвалідів та дітей – інвалідів, а також їх родин. Сприяння молодіжної політики, зайнятості та соціальному становленню молоді на території міста, на яку поширюється діяльність Фонду, підтримка розвитку культури, дитячої та юнацької творчості, заходи допомоги пристарілим.

Завдання ГО:

  • привернення уваги органів державної влади, інших державних і недержавних структур та громадськості до проблем інвалідів та їх родин;
  • налагодження фахових інформаційних та інших зв’язків з державними, громадськими та іншими установами, підприємствами, організаціями ( у тому числі з закордонними та міжнародними), а також з приватними особами для здійснення статутної діяльності;
  • опрацювання проектів спрямованих на вивчення та застосування сучасних прогресивних методів адаптації та соціальної реабілітації дітей – інвалідів та їх родин;
  • сприяє організаціям та окремим особам, що діють в галузях освіти, соціальної роботи та медико - психологічної допомоги родинам де є інвалід;
  • сприяє та підтримує молодіжні підприємства;
  • виступає в ролі організатора засновника при створенні благодійних магазинів, підприємств, майстерень, гуртожитків, освітніх та реабілітаційних закладів, що мають на меті реабілітацію, матеріальну допомогу та працевлаштування інвалідів та їх родин;
  • при наявності коштів наймає на роботу найманих працівників;
  • здійснює видавничу діяльність;
  • займається організацією відпочинку родин де є інвалід;
  • організовує конкурси, лотереї, аукціони, ярмарки, виставки та інші благодійні акції;
  • підтримує спеціалізовані дитячі та юнацькі об’єднання, творчі колективи;
  • сприяє науково – технічній творчості молоді;
  • сприяє поліпшенню житлово - побутових умов, медичного обслуговування, а також організація санаторно – курортного оздоровлення інвалідів;
  • надання матеріальної допомоги своїм членам у відповідності до статутної діяльності.

ГО взаємодіє з органами охорони здоров’я, як в державі так і за кордоном по створенню діагностичних, лікувальних, реабілітаційних медичних та оздоровчих центрів, дитячих та сімейних закладів.

Члени Фонду

Членами Фонду можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які досягли 14-ти річного віку та активно сприяють виконанню статутних завдань.

Індивідуальними членами стають громадяни, які подають письмові заяви про вступ. Рішення про прийом приймається Координаційною радою Фонду.

Координаційна рада має право відмовити у прийнятті особи в члени організації.

Члени Фонду мають право:

  • брати участь у статутній діяльності та заходах;
  • брати участь у конференції, обирати і бути обраними до керівних органів Фонду;
  • вносити пропозиції, заяви та скарги на розгляд керівних органів;
  • отримувати інформацію та пояснення стосовно діяльності організації, за умови захисту конфіденційної інформації та персональних даних;
  • добровільно припиняти членство у встановленому порядку.

  Члени Фонду зобов’язані:

  • виконувати вимоги Статуту і рішення керівних органів, пов’язані з виконанням статутних завдань;
  • сприяти виконанню статутних завдань;
  • сплачувати необхідні членські внески в разі прийняття такого рішення зборами;
  • виконувати всі обов’язки  перед Фондом передбаченні чинним законодавством та Статутом.

Припинення членства в організації відбувається на підставі:

  • письмової заяви члена;
  • рішенням Координаційної ради, у випадку неодноразового порушення вимог Статуту, вчинення дій або бездіяльності, несумісних із метою Фонду.

Припинення членства не є підставою для припинення  або невиконання будь – яких зобов’язань відповідно до цивільно – правових чи трудових договорів.

Структура і керівні органи

Рішення про створення Фонду приймається засновниками, які заснували його.

Юридична адреса: м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 69-а.

Фактична адреса: м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 31

Вищим колегіальним органом управління є загальні збори членів громадського об’єднання.

Координаційна рада є постійно діючим керівним органом.

Президент Фонду здійснює керівництво поточною діяльністю громадського об’єднання відповідно до законодавства, Статуту, рішень керівних органів управління. Президент обирається загальними зборами.

ГО «ФПМК «Добродій» для виконання своєї статутної мети має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане громадському об’єднанню його членами або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, вітчизняними та іноземними підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності  Фонду, а також майном придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.

Майно і кошти ГО «ФПМК «Добродій» використовуються для статутної діяльності відповідно до законодавства України, з урахуванням обмежень щодо громадських організацій зі статусом неприбуткових, визначених Податковим кодексом України. Фонд може здійснювати щодо майна і коштів, які перебувають у його власності будь – які правочини, що не суперечать статуту і законодавству України.

ГО «ФПМК «Добродій» не несе відповідальності за зобов’язаннями членів Фонду. Члени не несуть відповідальності за зобов’язаннями Фонду, якщо інше не передбачене законодавством.

Джерелами формування коштів і майна Фонду є:

  • кошти і майно, що надходять безоплатно, безповоротна фінансова допомога, добровільні пожертви членів організації, інших осіб, вітчизняних та іноземних установ;
  • пасивні доходи;
  • вступних та членських внесків членів Фонду;
  • дотації або субсидії з державного чи місцевих бюджетів, а також з державних цільових фондів;
  • благодійна, гуманітарна та технічна допомога;
  • доходи від основної діяльності організації відповідно до Статуту та законодавства;
  • інших, незаборонених законом, надходжень.

На сьогодні до складу організації входить більше 40 сімей, що мають дитину інваліда чи інваліда.

Ми намагаємося допомогти кожному: це організація різноманітних поїздок, екскурсій, лобіювання прав та інтересів на різних рівнях, проведення навчальних семінарів, залучення волонтерів, фінансова допомога, гуманітарна допомога що надходить зі Швеції.

З 1-го лютого 2015 року організація «Добродій» почала новий пілотний проект. Це створення соціально – трудових майстерень для людей з інвалідністю та участь у програмі денного догляду осіб з інвалідністю внаслідок розумової відсталості. Головною метою яких є підготовка до самостійного життя в громаді та проведення заходів з працетерапії . Зараз в майстерні перебуває 15 осіб.

На сьогодні в організації немає найманих працівників, всі працюють на безкоштовних, волонтерських засадах та за покликом серця. 

Президент ГО "ФПМК "Добродій" - Басараб Тетяна Анатоліївна

Засновник - Божко Валентина Петрівна

Координаційна рада:

Басараб Тетяна Анатоліївна – голова Координаційної ради.

Божко Валентина Петрівна – член Координаційної ради.

Тишко Валентина Іванівна - член Координаційної ради.

Розовик Ганна Іванівна - член Координаційної ради.

Кулинич Людмила Іванівна - член Координаційної ради.

Козуб Тамара Павлівна - член Координаційної ради.

Камбур Олена Іванівна - соціальний робітник, інструктор з працетерапії.